środa, 30 grudnia 2015

Osiągnięcia PO PSL 2007 - 2015

Podsumowanie "osiągnięć" PO i PSL. Przykłady, które moim zdaniem miały największy negatywny wpływ na gospodarkę oraz politykę wewnętrzną i zagraniczną - jednym słowem na poziom życia Polaków. „Sukcesy”, niespełnione obietnice i zapowiedzi oraz afery Platformy Obywatelskiej: 
1.Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł).
2.Afery: 
-taśmowa, 
-hazardowa, 
-wyciągowa, 
-stadionowa, 
-autostradowa, 
-stoczniowa, 
-Amber Gold, 
-z informatyzacją MSW 
-z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru. 
-z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa „wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów spółek jest wypłacana w bardzo wysokich kwotach). 
-związanej z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych. 
-reprywatyzacyjna w Warszawie. 
3.Wysokie bezrobocie wśród młodych ludzi i emigracja zarobkowa. 
4.Nieudane reformy, jak np. reforma nauki i edukacji (wysłanie sześciolatków do szkoły) 5.Usunięcie lekcji historii w szkołach ponadgimnazjalnych, ignorowanie przez MEN protestów i prowadzonych nawet głodówek w tej sprawie! Od września 2013r z lektur obowiązkowych znikają Sienkiewicz i Mickiewicz, czyli robione jest dokładnie to co robili zaborcy w XIX wieku. 
6.Wzrost skrajnego ubóstwa. Wzrosło ono od 5 do 7,5 procent podczas rządów PO i to wcale nie w okresie, gdy wzrastało bezrobocie. 
7.Przegrana walka z dopalaczami. 
8.Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn. 9.Kredyty w górę, oprocentowanie najwyższe w Europie. Jednocześnie zagraniczne banki działające w Polsce notują rekordowe zyski, każdego roku coraz większe. 
10.Ceny żywności w górę, ceny jak w Europie Zachodniej, część produktów spożywczych w Polsce już droższa niż w Europie Zachodniej. 
11.Podwyżka ceny energii elektrycznej i przejazdy autostradą najwyższe w Europie 
12.Wzrost cen biletów komunikacji miejskiej. 
13.Upadek stoczni gdańskiej i szczecińskiej (katarscy inwestorzy którzy nie istnieli), teraz na bramę Stoczni Gdańskiej obok portretu papieża Jana Pawła II, wrócił napis „im. Lenina” a obecnie w Szczecinie na terenie Stoczni znajduje się sklep Biedronka. Pracę straciło 11 tysięcy osób oraz kolejne 20 tysięcy z firm współpracujących ze stoczniami, łącznie ok. 30.000 osób. 
14.Systematyczne niszczenie polskiego rybołówstwa morskiego, tak jak w przypadku stoczni, aby nie robić Niemcom konkurencji. 
15.Zaniedbania przy organizacji lotu do Smoleńska ze strony bezpośrednio podległych Premierowi MON, BOR, MSZ, WSW, a potem awanse dla osób odpowiedzialnych za zaniedbania jak min. Gen. Janicki z BOR, potem brak zgody na ekshumacje czy lekceważenie wybitnych naukowców, których badania i wyniki dotychczas nikt ze świata nauki nie podważył.
16.Oddanie całego śledztwa Rosjanom w sprawie zamachu w Smoleńsku, mimo,że umowa z 1993r podpisana między Polską a Rosją gwarantowała nam udział w śledztwie. 17.Kompromitacja i niemoc Sikorskiego oraz całego rządu w sprawie zwrotu wraku tupolewa, czarnych skrzynek i innych dowodów od prawie 4. lat znajdują się w Rosji. 
18.Wyprzedaż obcokrajowcom tysięcy hektarów polskiej ziemi poprzez tzw. „słupy” i ewidentne łamanie prawa, brak jakiejkolwiek reakcji rządu w tej sprawie. 
19.Podpisanie ustawy 7go listopada 2012r dającej zielone światło dla GMO w Polsce, podczas kiedy np. Niemcy,Francja czy nawet Rosja zabroniły u siebie GMO. 
20.Sprzedaż koncesji na wydobycie gazu łupkowego firmom niemieckim i rosyjskim na dodatek po zaniżonej wartości! Już niemiecki koncern RWE sprzedał Rosjanom koncesje na wydobycie gazu łupkowego w Polsce. 
21.Niespotykane dotąd dziwne weekendowe „samobójstwa” wszczynanie śledztw i sekcje zwłok po weekendzie. 
22.Próby cenzurowania internetu, podpisanie ACTA przez polską ambasador w Tokio na polecenie Donalda T. 
23.Opóźnianie przez ponad 2. lata w sprawie przyznania miejsca TV TRWAM na multipleksie cyfrowym, bez podania do dzisiejszego dnia kryteriów jakimi kierowali się pan Dworak i KRRiT co jest sprzeczne z gwarantowanym przez polską Konstytucję pluralizmem. 
24.Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów). 
25.Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł). 
26.Podwyżka podatku VAT do 23% w 2010r. Donald Tusk obiecuje, że tylko na 3. lata, tymczasem we wrześniu 2013r. zapowiedział,że stawka 23% obowiązywać będzie do 2016r. 27.Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców. 
28.Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa), zamrożenie na 8. lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych. 
29.Podniesienie akcyzy na paliwo.  
30.Zmniejszenie o 50% zasiłku pogrzebowego i becikowego. 
31.Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej. 
32.Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!). 33.Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego. Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego. 
34.Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego. 
35.Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej. 
36.Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń. 
37.Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066). 
38.Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 -2013. 39.Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych. 
40.Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty). Drogie leki. Miało być taniej a wyszło drożej, po likwidacji leków za złotówkę. 
41.Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie) 
42.Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej. 
43.Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów), sprzedaż za bezcen firmy fonograficznej Polskie Nagrania amerykańskiej korporacji. Sprzedaż Państwowego Instytutu Wydawniczego wraz z kamienica przy ul. Foksal w Warszawie. 
44.Ograniczenie potencjału militarnego. 
45.Zgoda rządu Ewy Kopacz na przyjęcia łącznie dwóch tysięcy imigrantów. Pamiętajmy równiez zapowiedź byłej (cwanej kobiety z Radomia) o tym, że rząd Polski jest gotowy przyjąć “każdą” ilość islamskich uchodźców. 
46.Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platfornianych kolesi). 

Czytaj więcej na: http://prawicowyinternet.pl/sukcesy-po-i-psl-osiagniete-przez-8-lat-rzadzenia-polska/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz