poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Pachoł MFW Rostowski okrada Polaków

Wcześniej MFW - Międzynarodowy Fundusz Walutowy chciał okraść Cypryjczyków z ich oszczędności złożonych na kontach bankowych. Teraz namówili swego pachoła Vincenta R. samozwańczego profesora ekonomii,  aby  otumanił Polaków, że OFE jest złe i w ten sposób okradł nas z oszczędności. Ten do spółki wziął kolejnego "wielkiego mądrego hysteryka" Donalda, który nie znał historii własnej rodziny, nie wiedział, że dziadek służył w Wermachcie i próbują zrobić nam wodę z mózgu. Niech najpierw policzą koszty ZUS-u a potem porównają je z kosztami OFE i wyjdzie, że te są nieporównywalnie niższe. To ZUS należy odchudzić z armii nierobów o 50% albo go zlikwidować. Dlaczego jakiś Gargamel ma decydować o tym czy ja mam mieć indywidualne konto w OFE i czy jest to złe rozwiązanie? Ja nie chcę mieć konta w ZUS - zakładzie utylizacji składek, a wolę mieć całość odkładane w OFE. Przy danych historycznych średnia stopa zwrotu z inwestycji w OFE w okresie 14 lat wynosi od 8,5% do 11% rocznie ( patrz ranking OFE od początku działalności ). Takie wyniki dają nadzieję, że emerytura naprawdę może być wysoka.
Zakładając, że średnie wynagrodzenie w gospodarce narodowej według GUS wynosi 3 803 zł mies brutto, więc na ubezpieczenie emerytalne przeznaczonych jest 733 zł, na ubezpieczenie rentowe 304 zł, na ubezpieczenie chorobowe 93 zł, na ubezpieczenie wypadkowe 73 zł, na ubezpieczenie zdrowotne 342 zł, na fundusz pracy 93 zł.
Podsumowując:
na  ubezpieczenia społeczne przeciętny Kowalski przeznacza 1 203 zł,
na służbę zdrowia 342 zł,
na fundusz pracy 93 zł.
Przyjmując tylko, że przeciętny Polak zaczyna pracę mając 20 lat i będzie pracował do 67 roku życia czyli 47 lat pracy - 564 miesiące - wynika, że wpłaci 564 x 903 ( pozostałe z 1203 zł - 300 zł niech idzie na ubezpieczenie rentowe) = 509 292 zł.  Jeśli przyjmiemy stopę zwrotu ( 8,5 ) jaką wypracowały OFE  to na koncie przeciętnego Kowalskiego znajdzie się 5 609 783 zł. Dzieląc to przez średnią długość życia kobiet po osiągnięciu wieku emerytalnego - 13 lat ( mężczyźni żyją średnio tylko 5 lat na emeryturze) to otrzymujemy 35 960 zł miesięcznie emerytury.
Zatem niech Rostowski i Tusk nie opowiadają nam głupot.
Nie potrafią zarządzać finansami państwa i kłamią podłe oszusty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz